Op 16 april 2025 vond een door Lijst Bob georganiseerde schouw van verkeerssituaties in Herveld en Andelst plaats. De schouw vond plaats naar aanleiding van een brief van een van onze inwoners. Er zijn diverse aandachtspunten naar voren gekomen die van belang zijn voor de verkeersveiligheid en doorstroming. De heren van Reekum en van Hulst van de verkeerscommissie van dorpsbelang Herveld Andelst waren hierbij ook aanwezig.

We hebben onder andere naar het Dorpsplein, de Beatrixstraat en de kruising met de Johan Mathijssenweg en Hoofdstraat gekeken.
Deze laatste kruising is aanleiding om direct te reageren richting de gemeente om de veiligheid op die kruising te verbeteren, zeker nadat daar recent een ernstig ongeluk heeft plaatsgevonden. De belijning van de weg geeft namelijk een ander beeld van de voorrangsregels dan de daadwerkelijke situatie.
We hebben een duidelijk beeld gekregen van de diverse knelpunten. Het was fijn te merken dat de deelnemers niet alleen problemen meldden, maar ook nagedacht hadden over oplossingen.
De raadsleden van Lijst Bob gaan met de gegeven informatie aan de slag en hopen daarmee een bijdrage te leveren aan de leefbaarheid en veiligheid van de kernen Herveld en Andelst.